2016 m. sausio 23 d., šeštadienis

Moderniausio Baltijos šalyse medicininės reabilitacijos centro atidarymas


Druskininkuose oficialiai atidarytas privatus profesionalios medicininės reabilitacijos centras „Upa“. Penktadienio vakarą Lietuvos medicinos ir verslo bendruomenė rinkosi į moderniausio Baltijos šalyse medicininės reabilitacijos centro „Upa“ atidarymą Druskininkuose. Pasak Vytauto Dambravos, reabilitacijos centrą valdančios bendrovės „MCT“ vadovo, centras įkurtas siekiant pakeisti sveikatą atgauti norinčių žmonių patirtį ir suvokimą apie medicininę reabilitaciją. Tikimasi, kad naujasis medicininės reabilitacijos centras garsins Lietuvos vardą ir tarp gausių lankytojų iš užsienio.



„Šiuolaikinė reabilitacinė medicina gali labai daug, tačiau tam reikalinga vienoje vietoje sutelkti įrangą, patyrusius gydytojus ir svarbiausia – sukurti žmogui palankią ir malonią aplinką, įkvepiančią pasveikti ir sustiprėti. Druskininkai – ypatingas kurortas, kuriame galėjome visa tai apjungti, tad dabar ir Lietuvoje turime tokio pat aukšto lygio medicininės reabilitacijos sąlygas, kokios yra tokio pobūdžio klinikose Šveicarijoje ar Skandinavijos šalyse. Sieksime, kad į mūsų centrą pasisemti sveikatos atvyktų ir užsieniečiai“, – sako V.Dambrava, reabilitacijos centrą valdančios bendrovės MCT vadovas ir vienas iš centro bendrasavininkių.

Pagrindinės centro veiklos apima diagnostiką, reabilitaciją, veikia gydykla su įvairiomis papildomomis sveikatinimo paslaugomis. Čia jau dirba profesionali gydytojų, kineziterapeutų, ergoterapeutų ir kitų specialistų komanda. Lankytojams pagal individualiai sudarytas sveikatinimo ir gydymo programas atliekamos gydomųjų masažų, fizioterapijos, druskų terapijos, vandens ir kitos procedūros, veikia baseinų ir pirčių zona, masažinės vonios.

Centras yra pasiruošęs vienu metu priimti iki 180 svečių, taip pat yra pritaikytas lankytojams su negalia ir specialiaisiais poreikiais – jiems įrengtos funkcinės elektra valdomos lovos ir kiti patogumai. Visų svečių laukia jaukus apgyvendinimas, atitinkantis 4 žvaigždučių viešbučio standartą. Centro „Upa“ svečiams sukurtas ir specialus sveikos mitybos meniu, kurį sudarė Tomas Rimydis, tituluojamas vienu geriausių Lietuvos virtuvės šefų.

Ypatingas „Upa“ medicinos personalo dėmesys bus skiriamas svečiams, besiskundžiantiems širdies ir kraujotakos sistemos, judamojo – atramos aparato sutrikimais. Čia laukiami ir pacientai, kuriems reikalingas organizmo funkcijų atstatymas po onkologinių ligų, sąnarių operacijų, kvėpavimo, virškinimo sistemos ligų ir kitų sveikatos sutrikimų.

Pasak gydytojo kardiologo prof. Prano Šerpyčio, kuris konsultuos į reabilitacijos centrą atvykstančius lankytojus, kiekvienas toks naujas centras puošia Lietuvą ir kuria šalies žmonėms geresnį gyvenimą. „Žaviuosi žmonėmis, kurie imasi įgyvendinti tokias drąsias idėjas ir paverčia jas realybe“, – gerų žodžių negailėjo gydytojas kardiologas.

Centro įkūrėjai tikisi, kad „Upa“ keis požiūrį į medicinos reabilitaciją bei suteiks naują patirtį norintiems atgauti sveikatą. Kaip teigia V.Dambrava, „Upa“ yra bandymas ištrinti ribą tarp medicinos paslaugų ir kurortinio poilsio, taip sudarant galimybę pamiršti gydymo įstaigų įtampą, tačiau nuolat būti geriausių specialistų apsuptyje.

„Upa“ - moderniausias Baltijos šalyse tokio pobūdžio centras, kuris stipriai prisidės prie šalies tarptautinio konkurencingumo medicininio turizmo srityje. Planuojama, kad pirmaisiais metais centre bus pasiektas vidutiniškai iki 50 proc. užimtumas, o apie 15 proc. lankytojų sudarys užsienio svečiai.








2016 m. sausio 8 d., penktadienis

«Вокруг света» - vienas pirmųjų pažintinių žurnalų pasaulyje

1861 metų sausio 8-tą dieną Sankt Peterburge buvo išleistas pirmasis žurnalo «Вокруг света» (liet.“Aplink pasaulį“) numeris.




 


Svarbu pažymėti, kad šis kultinis žurnalas yra ne tik pirmas rusiškas žurnalas, bet ir vienas pirmųjų pažintinių žurnalų pasaulyje (pvz. „National Geographic“ pradėtas leisti tik 1888 metais, t. y. daugiau nei 20 metų vėliau!). Žurnalas «Вокруг света» su nedidelėmis pertraukomis leidžiamas daugiau nei pusantro šimto metų. Beprotiškai gaila, kad šio nuostabaus pažintinio žurnalo leidybos istorijoje žioji dvi skylės: «Вокруг света» nebuvo leidžiamas nuo 1918-01 iki 1927-01 ir nuo 1941-07 iki 1945-12.




Nepaisant visų sunkumų ir istorinių peripetijų «Вокруг света» išsaugojo savo dvasią ir turinio tęstinumą, kas ir šiandien mums leidžia mėgautis nuostabiais pažintiniais straipsniais apie mus supanti pasaulį, keliones ir atradimus. Net gūdžiu sovietmečiu buvo išleistas pašto ženklas, skirtas pažymėti žurnalo šimtmečio jubiliejų. O šiai dienai jau išleista daugiau nei 2900 žurnalo numerių!





Beje, žurnalo redakcija, šiuo metu atlieka fantastišką darbą - po kruopelę renka visus, kada nors išleistus žurnalo numerius, juos verčia skaitmena ir talpina į webarchyvą, kurį galima rasti  žurnalo internetinėje svetainėje.